Bitwa pod Ciudad Real marca 27, 1809

On Marca 26, 1809 wojska francuskie zbliżały się od północy Ciudad Real, pochodził z Consuegra w realizacji licznika z bitwy pod Los Yébenes w dniu 24 marca, resztki pokonał wojska hiszpańskie. Patrzyli francuskie wojska cesarskie połączeniu sił wielonarodowych, w najlepszych oddziały szturmowe Europy, a zwłaszcza ich doskonałej jazdy polskich ułanów Wisły, dowodzonego przez gen. Sebastiani i inne resztki armii hiszpańskiej, pokonany w Uclés i Consuegra i wyszkolonych i żołnierzy zdemoralizowanych z broni przestarzałe i nieodpowiednie, w tym pułku linii i milicji Ciudad Real, pod dowództwem generała Jose de Rivera, hrabia Cartaojal.

GOSPODARZE:

Francja: IV Korpusu Gen. Horace Sebastiani: Ogólne Milhaud: 2nd Division Dragonów Rezerwy Kawalerii: 24 szwadrony 1., 2., 4., 9., 4., Dragonów 20 i 26 sierpnia. Razem: 2500 mężczyzn.

IV Korpus Kawalerii: 4 chorągwie, the 3rd Hussars Holendrzy i Polacy 1 Pułku Ułanów Legii nad Wisłą. Razem: 1000 mężczyzn.

Razem: 3500 mężczyzn.

 Hiszpania – La Mancha, generał armii José de Rivera, hrabia Cartaojal. Volunteer Cavalry Regiment Madryt Kawalerii huzarów Pawii piechoty Militia Provincial de Ciudad Real. 1 Brygada Artylerii.

Razem: 2220 mężczyzn.

Od 10 rano w dniu 26, w deszczu i zimna Dywizja Kawalerii francuski generał Milhaud przyszedł Peralbillo, ale został pokonany, który próbował minąć most Guadiana do Ciudad Real, które przeszły Bridge Nolay z 1000 jazdy i 4 pistolety, luz z hiszpańskiej kawalerii się je powtórzy Nolay most w kierunku wsi Peralbillo. Z wzmocnienie oddziały francuskie IV Korpusu, jak Dragons osiągnęła 20 Pułku, mogli zachować Emperor’s Mill Most Guadiana, ukrywając wewnątrz młyna, który całkowicie zaskoczony hiszpański urządzenia, a tym samym przez cały dzień armii hiszpańskiej i wojewódzkich milicji, takich jak Ciudad Real, opór sens znacznie wyższa liczba w armii francuskiej Nolay Most na rzece Guadiana i pojechaliśmy języku francuskim Bridge Mill cesarza Po tym wojska francuskie wycofały się Peralbillo i Hiszpanii po opuszczeniu osłony na 4 armatki most Guadiana wycofał się do Ciudad Real.

Rano następnego dnia marca 27, 1809 miało miejsce decydującej bitwy między wojska hiszpańskie i wojska napoleońskie w Guadiana River na moście Nolay po pogłębianie francuskiej piechoty i być ponownie odrzucone przez dział znajduje się w mostów, polska Dywizja Kawalerii gen. Milhaud jego jednoręki pułkownik wieczorem Konopka przeszli przez most na rzece Guadiana blisko Chateau de Calatrava dostał zapakowane przez zaskoczenie i od tyłu pojawił się zaskoczyć pułku milicji Royal City że nie było nawet w formacji bitwy do odparcia ataku, który został szybko zaokrąglane w górę i boki im uciec bez dalszego kształcenia i zwalniania z powrotem ku górze La Atalaya. Tymczasem francuska piechota przeniosła się tłumy z Peralbillo i strumień ich przewagę liczebną hiszpańskich żołnierzy broniących mostu Nolay, spadła po piechoty spadła do pobliskiego wzgórza La Atalaya, Pułku Kawalerii Madryt Wolontariusze chronione wycofanie wojsk do miasta Almagro.

W południe przyszedł do francuskiego Ciudad Real, które zniszczyły opór ostatnio wojska hiszpańskie zabarykadował w ich ścianach. Po tym, Cartaojal zarządził odwrót do miejscowości Viso del Marqués około 60 km. W tej bitwie została zniszczona Milicji Pułku Ciudad Real, przegrywając pod jego banderą.

 Na stronie hiszpańskiego zabitych, rannych i jeńców w następstwie wypadków: 47 zabitych artylerzystów. Więźniowie: 6 oficerów i 2000 żołnierzy, 5 pistoletów, 1 haubica i 3 flagi, w tym Milicji Ciudad Real. Wojska napoleońskie poniosły 100 ofiar w zabitych i rannych.

At 2 pm w dniu 27 marca wojska francuskie weszły przez Puerta de Toledo de Ciudad Real. At 2 pm weszła w Ciudad Real w dniu 3 huzarów z Holandii, z nią płk Baron Anton Roest d’Alkemade rannych. Większość francuskich wojsk okupacyjnych będzie ludzi Miguel i Almagro.

Zanim francuski dowódca, Horacy Sebastianich czekał na Puerta de Calatrava w Ciudad Real Ciudad Real, który przyszedł błagać o litość, a nie zniszczyć miasto lub wziąć zakładników, jak to było w zwyczaju wojskowych czasie mała grupa Ciudad Real, w większości uciekli ze strachu, w górach, w tym wielu czołowych polityków i ludzi, przyszła prosić o łaskę i nie uwzględniają walkę Guadiana, do której francuski generał zgodził.

Część wojsk okupacyjnych pozostaną w Ciudad Real jako oddział nadzoru, tutaj rozpoczął francuskiej okupacji Ciudad Real. W ten sposób 3-gi huzarów Pułku Kawalerii z Holandii, był zakwaterowany w Hospital de la Caridad Ciudad Real.

Oprócz 3 huzarów Holland, 16 francuskich dragonów było inne oddziały francuskie wojska cesarskie, które zajmowały Dom Miłosierdzia i był garnizon w Ciudad Real na stałe, zarówno kawalerii.

Aby przeciwdziałać okupacji w 1811 roku jako francuski szwadron huzarów, kawalerii, z osobami z Ciudad Real i Miguelturra aby spróbować odzyskać Ciudad Real i działań partyzanckich przeciwko okupacji wojsk francuskich. Historia tej jednostki jest dostępna na stronie Archivo Histórico Nacional w Sygnatury: Varios-Colecion-9, n.26 .

WIĘCEJ INFORMACJI CONSULT BOOK “Napoleon w LA MANCHA SPRZEDAŻ:

http://www.lulu.com/browse/preview.php?fCID=7038055

Aby odczytać wersję polskich ułanów: http://wapedia.mobi/pl/Bitwa_pod_Ciudad_Real

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión / Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión / Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión / Cambiar )

Google+ photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google+. Cerrar sesión / Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: